Kuka pas suksesit të radhës të xhudos: Kosovën do ta forcojmë në të gjitha aspektet si në sport – Lajmi.net
Kuka pas suksesit të radhës të xhudos: Kosovën do ta forcojmë në të gjitha aspektet si në sport
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 19:04, 19 January 2018
Driton Kuka është deklaruar pas suksesit të arritur të Kosovës në turneun e xhudos 'Tunis Grand Prix’.

Ekipi i xhudos ka qenë pjesëmarrës në turneun që po mbahet  në Tunizii, ku ka arritur t’i fitoi edhe dy medalje, një të artë me Norën dhe një të argjendtë me Distrinë.

Pas këtij suksesi, trajneri Driton Kuka ka reaguar në Facebook, duke thënë se shtetin e Kosovës do ta forcojmë në të gjithë aspektet sikurse në sport.

Shkrimi i Kukës në Facebook:

Nora e artë!

Kosova edhe njëher në piedestalin më të lartë!

Gold for Kosova!

Shtetin do e forcojmë në gjitha aspektet si në Sport por na duhet unitet e punë natë e ditë!

Krenar me Norën e Disin nesër garon Akili në 73 kg!

/Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO