Kujtoi se po shtrydhte një puçërr, por për pak sa nuk e humbi jetën (Foto) – Lajmi.net
Kujtoi se po shtrydhte një puçërr, por për pak sa nuk e humbi jetën (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKurioziteteLifestyleShëndeti 23:59, 9 August 2017
Një vajzë e re thuajse humbi jetën, pasi donte të shtrydhte një puçërr.

Por asaj i ndodhi diçka e tmerrshme.

Amerikania Katie Wright tha se ajo thjesht donte të shtypte diçka në ballin e saj, që mendoi se ishte një puçërr e zakonshme.

Puçrra kishte nisur t’i jepte dhimbje ndaj ajo nuk e injoronte dot.

“Brenda një ore fytyra ime u enjt shumë dhe fytyra po më dhimbte shumë. Më dukej sikur do më plaste lëkura”.

Për mjekët kjo nuk ishte një çudi.

Ajo nuk ishte një puçërr, por një rast veçanërisht serioz i celulitis (për të mos e ngatërruar me celulitin).

Bëhet fjalë për një infeksion të rëndë.

Duke e shtrydhur, bakteret e stafilikokut mund të përhapen në tru ose në sy.

Pasojat?

Verbim ose më keq akoma, vdekje!

Është e paqartë se si është infektuar vajza.

Ajo vetë mendon se fajin e ka furça e pastrimit të vetullave.

Wright kërkon të paralajmërojë të tjerët që të bëjnë kujdes me puçrrat dhe me veglat e papastra të makijazhit.

Mjekimi i saj ka kushtuar mijëra dollarë amerikanë.

Tashmë një faqe ka nisur fushatën për të sponsorizuar kurimin e saj. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO