Kujt ia shikojnë më së shumti videot në Instagram? – Lajmi.net
Kujt ia shikojnë më së shumti videot në Instagram?
Autori: Lajmi.net FunRrjetet SocialeTeknologji 22:16, 2 August 2017
Selena Gomez ende është personi më i ndjekur në Instagram, por çka po ndodh me videot “Instagram Stories”?

Të mërkurën platforma sociale ka publikuar të dhëna të reja lidhur me “Instagram Stories”, me qëllim të festimit të njëvjetorit të publikimit të kësaj veçorie.

Këto video kanë një audiencë prej 700 milionë përdoruesve në tërë botën, me 250 milionë përdorues çdo ditë.

E personi që ka shikueshmërinë më të madhe në Instgram Stories, është modelja Emily Ratajkowski.

Në listën e personave më të shikuar janë Chiara Ferragni, Candice Swanepoel, Hailey Baldwin, dhe Cara Delevingne të ndjekura afër nga Gigi Hadid e Kendall Jenner.

Për festën e këtij njëvjetori, Instagrami ka lansuar edhe një sërë “stickers” me temë ditëlindjen.

Fjalët kyçe: Instagram

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper