Kuize nga matematika, sa detyra mund t’i zgjidhni? – Lajmi.net
Kuize nga matematika, sa detyra mund t’i zgjidhni?
Autori: Lajmi.net FunKuize 8:29, 22 June 2018
Sa jeni në gjendje të zgjidhni detyra në dukje të thjeshta? Lajmi.net ju sfidon më poshtë...
 1. Sa është: 3+3×3-3+3=?
  a) 3
  b) 6
  c) 12
  d) 18
 2.  Sara kishte katër molla dhe dy ja dha Agimit. Sa molla i kanë mbetur Sarës?a) 6
  b) 2
  c) 0
  d) 1
 3. Gjeni numrin që mungon?5        40      8
  30                24
  6         ?       3a) 3
  b) 6
  c) 9
  d) 18
 4. Sa është 5+5×5+5=?a) 35
  b) 55
  c) 75
  d) 95
 5. Sa është vlera 6-1×0+2:2=?a) 6
  b) 7
  c) 8
  d) 9
 6. E saktë apo e pasaktë, 3+=16-8?a) E saktë
  b) E pasaktëCilat përgjigje janë të sakta sipas jush? /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO