Kualifikimet për Çmimin e Madh të Kinës, super Ferrari – Lajmi.net
Kualifikimet për Çmimin e Madh të Kinës, super Ferrari
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 9:16, 14 April 2018
Ferrari ka siguruar dy pozitat e para të nisjes për Çmimin e Madh të Kinës në Formula 1.

Ferrari ka shkëlqyer në kualifikimet për garën për Çmimin e Madh të Kinës në Formula 1.

Sebastian Vettel ka shënuar kohën më të shpejtë ku së bashku me partnerin e tij, Kimi Raikkonen siguruan rreshtin e parë të nisjes për garën e së dielës.

Menjëherë pas tyre u rendit dyshja nga Mercedes, Lewis Hamilton dhe Valtteri Bottas, përcjell “lajmi.net”.

Vettel do ta synojë fitoten e tretë me radhë, nga po aq gara në fillim të këtij sezoni. /Lajmi.net/


Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO