Kryeziu: Me asnjë çmim s’duhet të lejohet rinumërimi i votave – Lajmi.net
Kryeziu: Me asnjë çmim s’duhet të lejohet rinumërimi i votave
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 22:54, 21 November 2017
Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se rinumërimi i të gjitha votave, vetëm për motive politike dhe pa argumente është dëmtim i integritetit zgjedhor dhe degradim i demokracisë.

Ky reagim i tij erdhi pas kërkesës së LDK’së që të ketë rinumërim të votave.

Sipas Kryeziut, rinumërimi i votave nuk duhet të lejohet nëse nuk ka argumente se duhet të ndodhë një gjë e tillë.

“Rinumërimi i të gjitha kutive të votimit vetëm me motive politike pa ofruar fakte dhe argumente të qëndrueshme është dëmtim i integritetit zgjedhor edhe degradim i demokracisë. E kjo për askënd dhe për asnjë çmim nuk duhet të lejohet të ndodhë. Vlerat e demokracisë kanë peshë atëherë kur garantohet zgjedhja ose pranohet humbja edhe me një votë diferencë”, shkroi Kryeziu.

Fjalët kyçe: Ismet Kryeziu

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Rock Wheels
  • Play Supercar Showdown
  • Play Turbo Racing 3