Kryeministri turk: Izraeli do të japë llogari për atë çfarë bëri në Palestinë – Lajmi.net
Kryeministri turk: Izraeli do të japë llogari për atë çfarë bëri në Palestinë
Autori: Lajmi.net BotaLajme 16:25, 17 May 2018
Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu në qytetin Konya të Turqisë tha se përpjekjet e vendit të tij kanë të vetmin qëllim, zgjidhjen e përhershme për problemin e Palestinës.

Ai tha sa Izraeli do të japë llogari për atë se cfarë ka bërë.

“Përpjekjet tona kanë të vetmin qëllim, gjetja e një zgjidhjeje të përhershme për problemin e Palestinës. Izraeli nuk duhet të përfitojë nga ato që bëri. Izraeli duhet të japë llogari dhe do të japë llogari. Do të vazhdojmë të ndjekim këtë “, tha Çavuşoğlu./AA/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO