Kryeministri malazez arriti në Kosovë, pritet nga Fatmir Limaj /FOTO – Lajmi.net
Kryeministri malazez arriti në Kosovë, pritet nga Fatmir Limaj /FOTO
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 16:28, 14 February 2018
Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq sapo ka arritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”.

Ai është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj me bashkëpunëtorë, shkruan lajmi.net.

Kjo vizitë, ishte paralajmëruar të realizohej javën e kaluar, por ishte shtyrë për shkak të kushteve atmosferike.

Temë qendrore e takimeve të Markoviqit me zyrtarët e shtetit të Kosovës pritet të jetë edhe çështja e Demarkacionit të kufirit, e cila ka mbetur pezull që nga gushti i vitit 2015, kur Prishtina dhe Podgorica e kanë nënshkruar marrëveshjen në Vjenë. Më pas, Kuvendi i Malit të Zi e kishte ratifikuar atë, por jo edhe Kuvendi i Kosovës, për shkak të mospajtimeve të brendshme politike. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO