Kryeministri kanadez uron festën e Sulltan Nevruzit – Lajmi.net
Kryeministri kanadez uron festën e Sulltan Nevruzit
Autori: Lajmi.net BotaLajme 23:31, 20 March 2017
Besimtarët myslimanë bektashianë kremtojnë ditëlindjen e Imam Aliut të njohur si Dita e Sulltan Nevruzit.

 

Për këtë festë kryeministri kanadez, Justin Trudeau ka uruar të gjithë besimtarët anë e mbanë botës, transmeton lajmi.net.

Dita e Sulltan Nevruzit njihet si dita e fisnikërisë bektashiane dhe dita e ringjalljes së madhe.

Kjo festë festohet edhe në Kosovë, kryesisht ne qytetin e Gjakovës pasi ka numër më të madh të besimtarëve bektashianë./Lajminet/

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels