Kryeministri i Izraelit fton vendet tjera t’i zhvendosin ambasadat në Jerusalem – Lajmi.net
Kryeministri i Izraelit fton vendet tjera t’i zhvendosin ambasadat në Jerusalem
Autori: Lajmi.net BotaLajme 19:42, 6 December 2017
Vendimin e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe ta zhvendos ambasadën amerikane në këtë vend, kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu e ka quajtur ‘vendim historik’.

Netanyahu ka kërkuar nga vendet tjera të ndjekin shembullin e Trump dhe t’i zhvendosin ambasadat e tyre në Jerusalem, transmeton lajmi.net.

Ai ka shtuar në çdo marrëveshje të ardhshme paqësore me palestinezët duhet të përfshihet Jerusalemi si kryeqytet i Izraelit./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Ambasadat, Jerusalem, Netanyahu

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion