Kroos: Do të jetë e vështirë pa 50 golat e Ronaldos – Lajmi.net
Kroos: Do të jetë e vështirë pa 50 golat e Ronaldos
Autori: Lajmi.net La LigaSport 20:38, 6 August 2018
Mesfushori i “Real Madrid” Tony Kroos ka thyer heshtjen pas largimit të Cristiano Ronaldos te “Juventus” si dhe për shpalljen e mesfushorit kroat Luka Modric, lojtar i vitit në Botërorin “Rusi 2018”.

Sipas mesfushorit pas largimit të portugezit, i cili shënoi 450 gola në 438 ndeshje, do të jetë e vështirë që të kompensohen 50 golat që ai shënonte në një sezon.

“Cristiano ishte një “fanar” i rëndësishëm për ne në vitet e fundit dhe mjaft i rëndësishëm për suksesin e skuadrës. Unë jam plotësisht i bindur për skuadrën tonë dhe do të jetë mjaft e vështirë që të fitojmë tituj,” u shpreh Kroos.

Gjatë fjalës së tij, Kroos i cili u zgjodh edhe si lojtari më i mirë gjerman për vitin 2018, nuk ishte i habitur për nivelin e treguar nga Modric në Rusi.

“Ne kemi qenë shokë skuadre për 4 vite dhe e di mjaft mirë sesa i jashtëzakonshëm është Modric”, u shpreh ai.

Në fund, Kroos përshëndeti dhe ardhjen e Lopetegui-t në stolin e “Real Madrid”.

“Jam duke u stërvitur me të rreth një jave dhe kjo është mjaft emocionuese për mua, pasi unë nuk e njihja atë më parë si dhe aftësitë motivuese që ai ka. Kolegët e mi spanjollë më kanë folur gjëra të mira rreth tij dhe dëshiroj që të vijoj punën me të”, përfundoi Kroos.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO