Kroaci – Kosovë, befason Ismet Munishi – Lajmi.net
Kroaci – Kosovë, befason Ismet Munishi
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 21:38, 3 September 2017
Trajneri i Vëllaznimit, Ismet Munishi e ka përgëzuar trajnerin e përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki për ndeshjen kundër Kroacisë.

Ai për Indeksonline ka thënë se me formacion dhe taktikisht trajneri e ka bërë detyrën vetëm se është dashur të bëjë më shumë në kundërsulme.

“Hera e parë qe ja ka qellu selektori e përgëzoj. Me formacion dhe taktikisht , është dashtë ta ushtrojmë kundërsulmin me shumë, nuk e kemi pas idenë e transformimit nga mbrojtja ne fazën sulmuese”, ka thënë Munishi.

“Ndeshje e madhe, Jashanica dhe Rrahmani lojtar të ndeshjes, e gjithë skuadra luajti mirë. Kundër Finlandës pres fitore”, shtoi ai.

Fjalët kyçe: Ismet Munishi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball