Krijimet nga letra, botë krejtësisht unike – Lajmi.net
Krijimet nga letra, botë krejtësisht unike
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 14:56, 11 October 2017
Çfarë keni ndërtuar së fundmi nga letra?

Dizajneri australian Benja Harney e definon veten e tij si inxhinier i letrës dhe lehtë mund ta kuptojmë arsyen sapo të shohim kompleksitetin e dizajnit në letrat e tij.

Natalia Batista, e cila ka postuar fotot e tij në rrjetet sociale, thotë: ‘’ai bën botëra të komplikuara nga letra, skena të vogla, instalacione të mëdha,’’ transmeton lajmi.net

Krijimet e tij origjinale me shumëllojshmëri ngjyrash, janë të ekspozuara në markete, në galeri arti.

Studio e tij e quajtur Paperform duket se posedon kreativitet të pafundmë, përcillni më poshtë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: dizajn, krijim, letër

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball