Krasniqi zgjedh Maqedoninë, firmos me Rabotnickin – Lajmi.net
Krasniqi zgjedh Maqedoninë, firmos me Rabotnickin
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 13:42, 12 January 2018
Gëzim Krasniqi ka arritur akordin me Rabotnickin.

Gjen sistemim edhe i larguari i fundit nga Partizani që nuk kishte ende një skuadër.

Gëzim Krasniqi ka arritur akordin me Rabotnickin ku fillon një aventurë të re në kampionatin maqedonas.

Mbrojtësit 28-vjeçar i janë dashur vetëm pak ditë pas largimit nga Partizani për të gjetur skuadrën e tij të re, edhe pse menjëherë pasi u la jashtë listës së të kuqve për përgatitjet në Antalia, Krasniqi u bë objekt dëshirash për disa klube të Kategorisë Superiore, vetë futbollisti ka preferuar një eksperiencë jashtë Shqipërisë për të vijuar karrierën.

Lamtumira nga Partizani ku kishte kontratë deri në fundin e këtij sezoni ishte i papritur për Krasniqin që nëpërmjet një komunikimi në rrjetet sociale akuzoi drejtëpërdrejt trajnerin e skuadrës Sulejman Starova për largimin e tij në mes të sezonit.

Për mbrojtësin që e ka nisur karrierën si futbollist me Besën, në skuadrën e qytetit të tij të lindjes, dhe ka qenë për 6 muaj edhe te Flamurtari në sezonin 2014-2015  kjo është eksperienca e parë jashtë kampionatit shqiptar.

Te Rabotnicki, Krasniqi vihet nën urdhërat e trajnerit Goran Stankovski me skuadrën maqedonase që gjendet në vendin e pestë në klasifikim me 23 pikë, po aq sa dhe skuadra shqiptare e kryeqytetit maqedonas, Shkupi.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO