KQZ memorandume bashkëpunimi me zyrën e BE-së për vëzhgimin e zgjedhjeve – Lajmi.net
KQZ memorandume bashkëpunimi me zyrën e BE-së për vëzhgimin e zgjedhjeve
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 9:34, 19 May 2017
KQZ
KQZ
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan memorandum bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin e zgjedhjeve të Parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës.

Me këtë rast, nënshkruhet edhe Memorandumi i Bashkëpunimit ndërmjet Qeverisë së Kosovës (MPJ) dhe Zyrës së BE-së në Kosovë, thuhet në njoftimin e KQZ-së.

Memorandumet e Mirëkuptimit nënshkruhen nga Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj dhe  Shefja e Zyrës së BE-së/Përfaqësuesja e Posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO