Kosova U18 në finale të Kampionatit Evropian në Divizionin C – Lajmi.net
Kosova U18 në finale të Kampionatit Evropian në Divizionin C
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 19:13, 28 July 2018
Përfaqësuesja e Kosovës U18 në basketboll ka siguruar finalen e Kampionatit Evropian në Divizionin C.

‘Dardanët’ falë një paraqitje mbresëlënëse kanë arritur të mposhtin Kombëtaren e Irlandës në Prishtinë, me rezultat 69-55.

Kjo fitore, i siguron finalen Kosovës në Divizionin C, ku tani e pret fituesin e përballjes Qipro – Monako./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO