Kosova U18 e deklason San Marinon në Kampionatin Evropian – Lajmi.net
Kosova U18 e deklason San Marinon në Kampionatin Evropian
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 21:20, 22 July 2018
Përfaqësuesja U18 e Kosovës në basketboll e ka nisur mirë Kampionatin Evropian në Divizionin C.

Skuadra e drejtuar nga Ibrahim Karabeg ka shënuar fitore të lehtë ndaj San Marinos.

Në ndeshjen e parë të zhvilluar në ‘Pallatin e Rinisë’, Kosova ka mposhtur me rezultat 89-56 Kombëtaren e San Marinos.

Vlen të ceket se në Kosovë po qëndrojnë nëntë shtete pjesëmarrëse të FIBA U18 Kampionatit Evropian, Divizionit C.

Në Grupin A bëjnë gara: Moldavia, Armenia, Irlanda, Malta dhe Monako, kurse në grupin B janë: Qipro, San Marino, Kosova dhe Gjibraltari./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO