Kosova pëson edhe humbjen e dytë në kualifikimet për Kampionatin Botëror – Lajmi.net
Kosova pëson edhe humbjen e dytë në kualifikimet për Kampionatin Botëror
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 20:38, 26 November 2017
Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbjen e dytë në kualifikimet për Kampionatin Botëror ‘Kina 2019’.

Kosova është mposhtur në ndeshjen e xhiros së dytë nga Hungaria në udhëtim me rezultat 84:76.

Kosova e nisi mirë takimin, duke qenë e barabartë me Hungarinë në çerekun e parë, e duke shkuar me një pikë epërsi në pushimin e pjesës së parë.

Krejt ndryshe ishte paraqitja në pjesën e dytë, me vendasit që përmbysën rezultatin.

Dardan Berisha ishte lojtari më i dalluar te Kosova, me 22 pikë të shënuara.

Ndeshja e radhës për Kosovën, do të jetë ajo kundër Polonisë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO