Kosova përmbysë Maqedoninë për një fitore madhështore – Lajmi.net
Kosova përmbysë Maqedoninë për një fitore madhështore
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 22:37, 21 July 2017
Përfaqësuesja U20 e Kosovës ka mposhtur Maqedoninë me rezultat 66-64.

Heroi i Kosovës ishte Valon Bunjaku, me shënimin dy pikësh në fund të ndeshjes.

Maqedonasit patën epërsi prej 10 pikëve gjatë pjesës së parë, por të përzgjedhurit e Jeton Nixhës me mbrojtje të mirë dhe sulme efektive, arritën të zvogëlojnë epërsinë, për ta fituar ndeshjen në fund.

Kosova tani është në garë për vend të nëntë në Evropë./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master
  • Play Bubble Trouble