“Kosova ndan dhe promovon vlerat frankofone” – Lajmi.net
“Kosova ndan dhe promovon vlerat frankofone”
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 13:29, 11 October 2018
Presidenti i vendit Hashim Thaçi po merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë që po mbahet në Armeni.

Në një postim në Facebook ai ka thënë se Kosova po i promovon vlerat humaniste dhe universale të Frankofonisë.

“Sot nisi punimet Samiti i 17-të i Frankofonisë, në Jerevan të Armenisë, duke bashkuar përfaqësues të mbi 80 shteteve të botës”, ka shkruar Thaçi.

“Republika e Kosovës ndan dhe promovon vlerat humaniste dhe universale të Frankofonisë, si dhe promovon në vijimësi gjuhën dhe kulturën frënge të hapësirave frankofone”. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO