Kosova i lyp hua BERZH-it për autostradën 31 kilometërsh – Lajmi.net
Kosova i lyp hua BERZH-it për autostradën 31 kilometërsh
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 9:42, 10 November 2017
Ilustrim
Ilustrim
 Kosova ka aplikuar për hua nga Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim dhe Banka Evropiane për Investime për projektin e autostradës, ka thënë BERZH-i.

Projekti i propozuar, me një kosto prej rreth 140 milionë eurosh, kërkon ndërtimin e autostradës 31 kilometërshe nga Kijeva/Klina në Zahaq, afër qytetit perëndimor të Pejës, sipas njoftimit të prokurorimit në uebfaqen e BERZH-it të mërkurën, shkruan Seenews, transmeton Klan Kosova.

Projekti do të implementohet nga Ministria e Infrastrukturës së Kosovës.

Para-kualifikimi për tenderim pritet të lansohet në çerekun e dytë të vitit 2018.

Fjalët kyçe: autosdrada, BERZH

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball