Kosova e papërmbajtshme, e fiton me rezultat të thellë pjesën e parë ndaj Qipros – Lajmi.net
Kosova e papërmbajtshme, e fiton me rezultat të thellë pjesën e parë ndaj Qipros
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 20:18, 29 July 2018
Përfaqësuesja e Kosovës U18 në basketboll e ka fituar me rezultat bindës 39:20 pjesën e parë të finales së Kampionatit Evropian të Divizionit C ndaj Qipros.

Djemtë e Kosovës kanë qenë superiorë gjatë pjesës së parë, duke mos i dhënë mundësinë mysafirëve nga Qipro për asnjë moment.

Në çerekun e parë, Kosova realizoi performancë të jashtëzakonshme, duke e fituar këtë çerek me rezultat 23:7.

Kosova ishte më e mirë edhe në çerekun e dytë, të cilin e fitoi me rezultat 16:13./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO