Konsumoni këto ushqime që të keni dhëmbë të bardhë – Lajmi.net
Konsumoni këto ushqime që të keni dhëmbë të bardhë
Autori: Lajmi.net LifestyleRecetaShëndeti 14:47, 12 December 2017
Një buzëqeshje nuk kushton asgjë.

Dhe nëse disa dhëmbë të bardhë fshihen pas asaj buzëqeshjeje nuk ka gjë më të bukur.

Njerëzit kalojnë shumë kohë në kirurgjitë dentare, por ka gjithmonë diçka që mund të zgjidhë lehtë problemet e dhëmbëve në kushte shtëpie.

Pra ekzistojnë disa ushqime që preferohet t’i konsumoni nëse dëshironi që të ju zbardhen dhëmbët:

Djathi

Shafrani

Kastraveci

Dredhëzat

Çaji i gjelbërt

Vaji i kokosit

Qepët

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO