Konsumoni këto ushqime dhe nuk shtoni në peshë – Lajmi.net
Konsumoni këto ushqime dhe nuk shtoni në peshë
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 11:25, 1 May 2018
Përderia nuk ka një gjë të tillë si ushqimet me zero kalori, ka ushqime të tilla të cilat mund t’i konsumoni lirshëm pa u brengosur se mund të fitoni në peshë.

 

Sipas dietologes, Lisa Young, këto ushqime zakonisht janë në dy kategori pra ato janë frutat dhe perimet.

Edhe pse këto fruta dhe perime nuk kanë shumë proteina, ato janë të mbushura me shumë vitamina, antioksidantë dhe ushqyes të tjerë që kanë përfitime të shumta për shëndetin tuaj.

Këto janë disa nga këto ushqime që mund t’i konsumoni pa u brengosur se do të trasheni:

Selinot

celery.jpg

Lakra jeshile 

Boronica 

Trangulli

Domatet 

tomatoes.jpg

Portokalli

oranges.jpg

Fjalët kyçe: Ushqime

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Berry Rush
  • Play Zombie Big Trouble