Konsporacionet e teorisë së makinës “Falcon Heavy” – Lajmi.net
Konsporacionet e teorisë së makinës “Falcon Heavy”
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 16:40, 14 February 2018
A është një kufomë në krye të Space X së Teslas ose ishte e rreme? Fillimi i Falcon Heavy thërret teoricienët e konspiracionit në skenë.

“Ju mund të shihni se gjithçka është e vërtetë, sepse duket si e rreme,” tha Elon Musk në një konferencë për shtyp pas nisjes së suksesshme të Falcon Heavy: “Ne do të kishim regjistrime më të mira CGI, nëse gjithçka ishte e rreme”.

Shefi i Tesla dhe SpaceX ndoshta ka qenë shumë shpejt në kritikët nga dyshuesit dhe refuzuesit e zbarkimit të hënës me teorinë e Musk, transmeton lajmi.net.

Vrasja e përsosur
Elon Musk shpesh është përshkruar si aura e një gazetari Bond. Në Reddit , një teori ka dalë që mund të jetë edhe plani i një filmi banditë. Çfarë ndodh nëse ” STARMAN ” në kontrollin e Teslës është një kufomë? Ose më keq, ishte një njeri i gjallë? Treguesi “Dont Panic” në ekran do të ishte më mizor se sa qesharak.

A nuk është e dyshimtë që një makinë, pa sensorë, të dërgohet në hapësirë? A nuk do të dëshironte të mbledhte të dhëna për atë se si sillet në hapësirë ​​në vakum të hapësirës?

Ndoshta është arma e vrasjes me të cilën Musk ka drejtuar mbi personin që tani ulet në timon si një ” starman ” ? Ndoshta arma e vrasjes është gjithashtu e fshehur në trung. Apo ka më tepër trupa të vdekur në trung?

Blicin e dritës
Ashtu si ulja e hënës, Tesla nuk ndodhi kurrë. Kjo teori nuk është aq emocionuese sa historia e vrasjes, por një klasik që nuk duhet humbur. Pjesa e provave thuhet të jetë një dritë që mund të shihet në videon e momentit kur Tesla lëshohet nga lëshuesi. Sipas teorisë, ajo duhet të jetë një blic i kamerës që është shkaktuar pa dashje në studio CGI.

Nuk ka yje

Fotografitë dhe videot nuk tregojnë as yje, as satelitë. Meqënëse shumica e satelitëve janë vetëm si makina dhe ndoshta disa kilometra larg nga Tesla , ato nuk janë të dukshme në video. Yjet nuk janë të dukshëm për shkak të shkëlqimit të tokës, ngjashëm me fotot e sipërfaqes hënore. Por, për shkak të grimcave të shkencës, dyshuesit nuk e lënë teorinë e tyre të shkatërrohet.

Shkrirja e Tesla
Elon Musk tha para fillimit se nuk u bënë ndryshime në Tesla . Pse ai nuk shkrihet në hapësirë? Teoricienët e konspiracionit mbështeten në faktin se metali në hapësirë ​​mund të arrijë deri në 260 gradë Celsius të nxehtë, nga rrezatimi diellor. Tesla për këtë arsye duhet të shkrihen menjëherë pas fillimit.

Në parim kjo është e saktë. Sidoqoftë, çeliku ka një pikë të shkrirjes prej rreth 1400 gradë Celsius, me alumin është pas të gjitha 660 gradë Celsius.

Toka e sheshtë

screen-shot-2018--06-at-22-56-06

Dhe kur vjen puna te teoritë e komplotit në udhëtimin në hapësirë, natyrisht, Planerët e Sheshtë nuk duhet të mungojnë. Ky grup njerëzish beson se toka është e sheshtë. Çfarë Elon Musk ka të bëjë me të? Tani ai është pjesë e komplotit.

“Njerëzit besojnë se Toka është e rrumbullakët, sepse e panë makinën në hapësirë ​​në internet”, tha Flat Society Earth në Twitter . Ky është një interpretim i ri i “Është e vërtetë, sepse unë e kam parë atë në TV!” Grupi vazhdon: “Pse duhet të besojmë se një kompani private është e thotë të vërtetën”, fotot e STARMAN para tokës së rrumbullakët ishin sigurisht “fake” dhe me “photoshop” kur është fjala për Shoqërinë Flat Earth. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO