Konflikti në lagjen Marigona: Dhëndri e plagosi gjinekologun Premtim Gojani me tre plumba – Lajmi.net
Konflikti në lagjen Marigona: Dhëndri e plagosi gjinekologun Premtim Gojani me tre plumba
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 12:40, 13 February 2018
Gjinekologu kosovar, Premtim Gojani, u plagos me tre plumba para derës së shtëpisë nga dhëndri i tij F.F., në mëngjesin e sotëm në lagjen "Marigona" të Graçanicës.

Gazeta Express mëson se Gojani po trajtohet në shokdhomë në QKUK

Dhëndri i tij, F.F., pasi ka plagosur mikun është dorëzuar te sigurimi i kësaj lagjeje, pastaj në Polici.

“E ka plagos para derës së shtëpisë, në sy të familjarëve, dhe u dorëzu te sigurimi i lagjes”, tha ky burim.

Arsyet e kësaj ngjarjeje të rëndë është herët të dihen, ndërsa në vendin e ngjarjes policia ka gjetur dhe ka konfiskuar: një armë zjarri (revole që dyshohet të jetë përdorur në vendin e ngjarjes); një granatë dore (e pashpërthyer e cila është larguar nga njësiti i specializuar për çminim); një elektroshok; pesë gëzhoja dhe 2 fishekë.

I dyshuari F.F., 64 vjeç, është intervistuar nga Policia e Kosovës.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO