Konciançiq: Ballkani Perëndimor prioritet për BE-në – Lajmi.net
Konciançiq: Ballkani Perëndimor prioritet për BE-në
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 14:41, 19 May 2017
Maja Kocijançiç
Maja Kocijançiç
Brukseli thotë se Ballkani Perëndimor është prioritet për BE-në dhe se BE-ja është duke punuar me partnerët ndërkombëtarë që të gjitha vendet në rajon të kenë mbështetje në rrugën e tyre evropiane.

Zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri dhe Maqedoni, Komisioni Evropian e sheh si rezultat i përpjekjeve të përbashkëta, transmeton lajmi.net.

“Unë nuk do ta quaja atë një mrekulli. Ajo është rezultat i punës së madhe dhe vullnetit politik. Kur flasim për Ballkanin perëndimore flasim për rajonin që është perspektivë e BE-së, por gjithashtu edhe BE-ja është e angazhuar fort në këtë pjesë. Ne do të vazhdojmë të mbështesim dhe Shqipërinë dhe Maqedoninë, por edhe të gjithë rajonin”, ka thënë zëdhënësja e Komisionit Evropian Maja Kocijançiq. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Ballkani Perëndimor, BE

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master
  • Play Pro Kicker Frenzy