Komuna e Vushtrrisë fiton grant në vlerë 144 mijë euro – Lajmi.net
Komuna e Vushtrrisë fiton grant në vlerë 144 mijë euro
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 16:57, 16 April 2018
Komuna e Vushtrrisë ka fituar grant në vlerë 144 mijë e 662 euro nga projekti DEMOS, i cili është financuar nga Agjencia Zvicerane për Bashkëpunim dhe Zhvillim (50% bashkëfinancim nga MAPL).

Ky projekt ka për qëllim të ofrojë asistencë teknike për Komunën, me qëllim të përmirësimit të performancës.

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, përmes një postimi në “Facebook” ka njoftuar se ky grant do të shpenzohet për shtrirjen e rrjetit të ujësjellësit dhe për kontejnerë familjarë për mbeturina.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2