Komuna e Prishtinës: Zgjidhja për “Mati 1” përmes gjykatës – Lajmi.net
Komuna e Prishtinës: Zgjidhja për “Mati 1” përmes gjykatës
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 14:26, 19 May 2017
Liburn Aliu
Liburn Aliu
Drejtori i Urbanizimit në Komunën e Prishtinës, Liburn Aliu ka komentuar padinë e Ministrisë së Mjedisit dhe Panifikimit Hapësinor rreth ndërtimeve në rrugën B në lagjen “Mati 1” të Prishtinës.

Ai në një prononcim për Klan Kosovën ka thënë se rruga e vetme e zgjidhjes se problemeve të cilat lidhen  me ndertesat në këtë lagje e që ka të bëjë me planin rregullativ “Mati 1” të vitit 2011 është  përmes gjykatës,

Sipas Aliut, kjo e fundit duhet të marrë  vendim mbi ligjshmërinë e planit rregullues “Mati1” të reviduar në vitin 2011.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Supercar Showdown