Komentet me ngjyra në Facebook (Foto) – Lajmi.net
Komentet me ngjyra në Facebook (Foto)
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 11:11, 8 September 2017
Facebook është edhe më i gjallë: Jo vetëm kontributet, por edhe komentet duhet të depozitohen me një kurs të ngjyrosur. Rrjeti më i madh social duket se dëshiron të freskoj lajmin e saj me ngjyra përsëri. Pas prezantimit të kontributeve me një sfond të ngjyrosur, e njëjta veçori duket se është projektuar për funksionin e komenteve.

Siç raporton The Next Web, disa përdorues kanë vënë re tashmë mundësinë për të shkruar komentet e tyre me një gradient ngjyrash. Megjithatë, kjo duhet të jetë vetëm një fazë provë e funksionit, transmeton lajmi.net.

 

Vetëm dhjetorin e kaluar, Facebook prezantoi opsionin e diskutueshëm të ngjyrave për kontributet normale. Reagimet ishin ambivalente.

Ndërsa disa përdorues pëlqen ngjyrat dhe shpesh i përdorin ato, për shembull, përshëndetjet e ditëlindjes, përdoruesit e tjerë ndjejnë se dizajni i ngjyrës është shumë i dukshëm dhe shqetësues. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Facebook, Komente, ngjyra

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bubble Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush