Koktej me shalqi – Lajmi.net
Koktej me shalqi
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 10:09, 19 July 2017
Përgatitet shpejt, por shijen nuk do ta harroni për shumë gjatë.

Përbërësit:

▪ Shalqi i prerë në copa
▪ 50 cl vodka
▪ 1 lugë sheqer pluhur
▪ Akull i grimcuar
▪ 1 copë shalqi për dekor

Përgatitja:

Fillimisht, merr shalqirin, vodkën dhe sheqerin dhe futini në një blender për 10 sekonda, deri sa shalqiri të bëhet i lëngshëm.

Më pas, shto akullin, dhe përzieji të gjithë përbërësit për pesë sekonda.

Zbukurojeni gotën me një copëz shalqi të freskët, dhe shërbejeni të ftohtë.

Fjalët kyçe: koktej me shalqi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Berry Rush
  • Play World Soccer Champion
  • Play Rock Wheels