Kodi më i njohur në internet është “123456” – Lajmi.net
Kodi më i njohur në internet është “123456”
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 18:13, 16 January 2017
Nga "Keeper" theksojnë se bëhet fjalë për shifrën më të pasigurtë të web-it dhe e cila është përdorur më së shumti në vitin 2016

LONDËR (AA) – Kompania e sigurimit “Keeper” në analizën e 10 milionë llogarive të internetit në botë ka ardhur në zbulimin se kodi apo fjalëkalimi më i njohur është “123456”, raporton Anadolu Agency (AA).

Nga “Keeper” theksojnë se bëhet fjalë për shifrën më të pasigurtë të web-it dhe e cila është përdorur më së shumti në vitin 2016.

Pas kodit “123456”, fjalëkalimi i dytë më i përdorur është “123456789”, pastaj “qwerty”, i katërt është “12345678” dhe i pesti “111111”.

Fjalët kyçe: 123456, Internet, kodi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown