Klopp: Kjo skuadër është favorite për ta fituar Premierligën – Lajmi.net
Klopp: Kjo skuadër është favorite për ta fituar Premierligën
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 20:45, 10 August 2017
Për Jurgen Kloppin, skuadra e Manchester Cityt është favorite për ta fituar Premierligën.

Trajneri i Liverpoolit, mendon se Manchester City ka një skuadër shumë konkurruese dhe janë favoritët kryesor për t’u stolisur me titull në fund të sezonit.

Këtë deklaratë gjermani e ka bërë një ditë para fillimit të sezonit të ri në Premierligë, ku Arsenali të premten në ‘Emirates Stadium’ luan ndaj Leicester Cityt.

Liverpooli sezonin e hap të shtunën, ku udhëton te Watfordi.

“Manchester City janë favoritët. Ata kanë luajtur një futboll të pabesueshëm sezonin e kaluar, dhe kishin shumë pak probleme”, deklaroi Klopp, përcjell lajmi.net.

“Ata janë padyshim favoritët”./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Jurgen Klopp, Premierligë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Rock Wheels