Kjo video frymëzuese tregon edhe një herë se dashuria mund gjithçka – Lajmi.net
Kjo video frymëzuese tregon edhe një herë se dashuria mund gjithçka
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 14:10, 10 September 2017
Mesazh dashurie, motiv frymëzimi për jetën. Kjo video është parë më shumë se 3.6 milion herë në Instagram, kur ky burrë puth bashkëshorten e tij.

Laura Browning Grant 32 vjeçe dhe Jonathan Grant 36 vjeç, u martuan në vitin 2012. Jonathan është pjesë e marinës detare, i cili ka marrë pjesë dy herë në luftën në Irak dhe një herë në Jemen.

Pas kthimit në shtëpi, në Karolinën e Veriut, ai u përfshi në një aksident, i cili i ndryshoi krejtësisht jetën. Jonathan i mbijetoi dëmtimit në tru, i cili e la në koma.

Askush nuk mund ta dinte nëse do të fliste apo ecte sërish. Ai qëndroi në koma për 61 ditë.

Laura, bashkëshortja e tij, e la studion Pilates ku punonte, dhe vendosi të qëndron me Jon çdo ditë. Tani ajo shpenzon 10 orë në ditë në qendrën e rehabilitimit bashkë me të shoqin.

Jon po bëhet çdo ditë e më mirë, por ai ende nuk mund të flasë.

Kur e lija spitalin në fund të ditës, mendoja: Më mungon bashkëshorti im, thotë Laura.

Puthja e çiftit u bë virale falë shpërndarjes dhe mesazhit njëherësh që transmetoi Laura, si një çast special mbi të gjitha.

Por Jon ka ende shumë rrugë për të bërë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO