Kjo superveturë shkon nga 0 në 100 km/h për 2.4 sekonda (Foto) – Lajmi.net
Kjo superveturë shkon nga 0 në 100 km/h për 2.4 sekonda (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 0:15, 20 February 2017
Kompania NanoFlowCell nga Lihtenshtajni është njëra nga kompanitë e cila për panairin e sivjetmë të veturave që do të mbahet në Gjenevë njofton se do të prezantojë modelin e ri sportiv.

Fjala është për NanoFlowCell Quant 48Volt, model sportiv elektrik me kapacitet prej 761 kuajfuqi dhe sistemin e tërheqjes në të gjitha rrotat.

Tani për tani, dihet vetëm se shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë ky model i ri do ta arrijë për 2,4 sekonda, ndërsa atë maksimale e ka të kufizuar deri në 300 km/h.

Gjithashtu, autonomia e NanoFlowCell Quant 48Volt pritet të jetë rreth 1000 km.

Fjalët kyçe: Shpejtesia, Vetura

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush