Kjo sallatë mund t’ju ndihmojë të humbni peshë – Lajmi.net
Kjo sallatë mund t’ju ndihmojë të humbni peshë
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 14:41, 27 January 2018
Sallata trengjyrëshe, me karrotë, trangull dhe rrepkë të bardhë  mund t`ju ndihmojë në përshpejtimin e udhëtimit tuaj drejt humbjes së peshës.

 

Ju mund të përfshini këtë sallatë në ushqimin tuaj të përditshëm.

Më poshtë gjeni tre përbërësit e saj:

Karrota:

Karrota është e mbushur me beta karoten dhe jashtëzakonisht e dobishme për humbje peshe

Karrota përmbajnë kalori të shëndetshme që do të ndihmojnë në frenimin e urisë tuaj në një mënyrë të shëndetshme.

Trangulli:

Për të sjellë faktorin e ëmbël, mund të përfshini edhe trangullin e që është burim i  antioksidantëve.

Trangjut kanë pak kalori dhe ndihmojnë në shuarjen e etjes.

Rrepa e bardhë:

Rrepa e bardhë do t’ju ndihmojë të ndiheni më pak të uritur pas konsumimit të saj në sallatë. Për shkak të përmbajtjes së tyre të lartë të fibrave, ato janë të përssosura  për t’u përfshirë në një sallatë për humbje peshe

Fjalët kyçe: Humbje Peshe, Sallatë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball