Kjo Porsche e re kapë 100kmh në vetëm 3.4 sekonda (Foto) – Lajmi.net
Kjo Porsche e re kapë 100kmh në vetëm 3.4 sekonda (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 0:27, 27 February 2017
Me një dalje të kombinuar prej 671 kuaj-fuqi nga motori V8 dhe ai elektrik, modeli i ri i Porsche – Panamera Turbo S E-Hybrid është modeli më i fuqishëm aktualisht i kompanisë.

Nëse këto të dhëna fillestare nuk ju lanë përshtypje, atëherë ju njoftojmë se shpejtësinë prej 100kmh kjo veturë e kapë vetëm për 3.2 sekonda.

Shpejtësia maksimale? 310kmh, transmeton Gazeta Express.

Vetura që ka një çmim prej 184,000 dollarë, duket mjaft bukur si nga jashtë ashtu edhe nga brenda. Shikojeni:

Fjalët kyçe: Porsche, Vetura

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bike Rivals