Kjo pije që e keni në shtëpi lufton sëmundjet e harresës – Lajmi.net
Kjo pije që e keni në shtëpi lufton sëmundjet e harresës
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 3:04, 18 April 2017
Kinezët zbulojnë pijen që lufton sëmundjet e harresës.

Konsumi i rregullt i çajit mund të zvogëlojë rrezikun e humbjes së kujtesës me 50%, sipas një shkencëtari në Universitetin “Medical” të Singaporit.

Studimi ka përfshirë 957 kinezë të cilët rregullisht konsumojnë çaj.

Sipas hulumtimit, konsumi i përditshëm i çajit zbut rrezikun e problemeve të humbjes së kujtesës.

Sa për grup-moshën që ka rrezikun e zhvillimit të sëmundjes së Alzheimer’it, është ajo prej 40 deri në 70 vjeç.

Për këtë arsye preferohet që gjatë ditës të pini 4 çaja, kryesisht duhet të jenë sa më të lehtë si p.sh çaj nga lulja e kamomilit, çaj të bardhë dhe çaj mente.

Fjalët kyçe: Harresa, Sëmundjet

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels
  • Play Berry Rush