Kjo ishte klauzola që e solli Gattuson trajner në Milan – Lajmi.net
Kjo ishte klauzola që e solli Gattuson trajner në Milan
Autori: Lajmi.net Serie ASport 8:38, 2 December 2017
Gennaro Gattuso u rikthye në Milan me një marrëveshje interesante.

Gennaro Gattuso kishte dhënë premtimin e emërimit në postin e trajnerit në Milan nga koha kur ishte në drejtim të ekipit Primavera.

“Sky Sport” raporton se ish mesfushori i kishte dhënë fjalën drejtuesve të klubit se në rast se shfaqet nevoja e ndryshimit në postin e trajnerit te ekipi i parë, ai do të jetë i gatshëm për të.

Fassone dhe Mirabelli i janë kthyer klauzolës mes tyre duke e angazhuar në vend të Vincenzo Montellas.

Gattuso do të debutojë në postin e trajnerit në Milan në ndeshjen e radhës në Serie A kundër Benevento. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Gennaro Gattuso, Milan

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown