Kjo i ndodh Atletico Madridit pas 11 vjetësh – Lajmi.net
Kjo i ndodh Atletico Madridit pas 11 vjetësh
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 17:12, 14 February 2018
Atletico, që nuk ka arritur të kualifikohet nga grupet e Champions League për hetë të parë në pesë vite, do të paraqitet në një formë të mirë sfidën e së enjtes.

Më shumë se 11 vite nga përballja e zhvilluar në fazën më grupe të asaj që njihej si Kupa UEFA në atë kohë, Copenhagen dhe Atletico Madrid do të ndeshen përsëri në “Parken Stadium” në ndeshjen e parë të 1/16-ve të Europa League.

Atletico, që nuk ka arritur të kualifikohet nga grupet e Champions League për hetë të parë në pesë vite, do të paraqitet në një formë të mirë sfidën e së enjtes.

Kjo do të jetë përballja e dytë mes këtyre dy skuadrave, me Atletico që ka fituar 2-0 në Kopenhagen, në dhjetorin e 2007-ës. Danezët nuk kanë fituar kurrë kundër një ekipi spanjoll në kompeticionet europiane (4 barazime, 6 humbje).

Copenhagen ka fituar vetëm një nga 14 ndeshjet e fundit europiane që ka luajtur në shtëpi.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO