Kjo fundjavë mund të sjellë kampionin e parë në pesë ligat kryesore të Evropës – Lajmi.net
Kjo fundjavë mund të sjellë kampionin e parë në pesë ligat kryesore të Evropës
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 20:42, 16 March 2018
Kjo fundjavë mund të na sjell kampionin e parë në pesë ligat e forta evropiane të futbollit.

Është skuadra e Bayern Munich, që këtë xhiro mund të kurorëzohet me titullin e 28-të në histori të klubit.

Për ta bërë këtë, Bayerni duhet të shpresojë që Borussia Dortmund dhe Schalke të lëshojnë pikë në përballjet e xhiros së 27-të.

Nëse gabojnë ato dy skuadra, Bayerni me fitore në udhëtim te RB Leipzig, do të shpallej sërish kampion i Gjermanisë.

Pas 26 xhirove, Bayerni numëron 66 pikë, 20 më shumë se ndjekësit e parë të Schalke./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO