Kjo është shtëpia më e shtrenjtë në botë, ja sa është çmimi i saj – Lajmi.net
Kjo është shtëpia më e shtrenjtë në botë, ja sa është çmimi i saj
Autori: Lajmi.net ArgëtimFunKuriozitete 11:11, 18 March 2017
Një shtëpi e madhe e njohur vetëm si “The Manor”, është bërë shtëpia më e shtrenjtë në botë, për shkak se ka arritur një çmim prej 200 milionë dollarësh.

 

E ndërtuar në vitin 1991 në një pronë prej pesë hektarësh në Los Angeles, shtëpia është 56,500 metra katrorë dhe ka 123 dhoma përfshirë shtatë banja.

Shtëpia ka një pishinë, një kopsht të madh dhe një parking gjigand, shkruan The Wall Street Journal. Hyrja ka një rrugë të gjerë dhe në mes të saj ndodhet një shatërvan.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play Bow Master Japan