Kjo është receta për lëkurë të shëndetshme – Lajmi.net
Kjo është receta për lëkurë të shëndetshme
Autori: Lajmi.net GenderLifestyle 22:16, 26 April 2016
Lëkura është një faktor shumë i rëndësishëm në trupin e njeriut.

Butësia e saj është ajo që të gjithë dëshirojnë ta kenë sepse kështu duken më joshës dhe më të rinj. E për të pasur një lëkurë të shëndetshme nuk duhet të mundoheni shumë.

Thjesht duhet të veproni sipas kësaj recete duke i ngrënë këto ushqime, të cilat bëjnë që të keni një lëkurë të butë dhe të shëndetshme.

1.Specat e kuq apo siç njihen në popull “somborka”, janë një përbërës shumë i mirë për lëkuren.

2.Manaferrat

3.Qershia

4.Qaji i gjelbër

5.Vaji i ullirit

6.Salmoni

7.Karkalecat e detit

8.Spinaqi

9.Patatet e ëmbla

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan