Kjo është puna perfekte për muzikantin (Video) – Lajmi.net
Kjo është puna perfekte për muzikantin (Video)
Autori: Lajmi.net EntertainmentFunKulturë/ArteKuriozitete 15:40, 4 April 2017
Muzika është një ndër gjërat që depërton në shpirtin tuaj.

Në një garazhë për parking, punon William Weinacht. “Kam punuar IT për plot 30 vite, më pas u largova” thotë ai, transmeton lajmi.net

Tani, ai punon si arkëtar në një garazhë parkingu në një vend ku shfaqet arti.

“Ka qenë pjesë e shpirtit tim për shumë kohë,” tregon Weinacht.

Është gjithashtu një vend ku arti performohet në një vend të pazakontë. Në mes veturave dhe klientëve, Weinacht praktikon lojën në flautë.  Ai e quan këtë si punë perfekte.

“Kam pasion për muzikë dhe lidhem me njerëzit duke luajtur simfoni” shpjegon ai.

Talenti i tij për muzikë është rritur shumë, tani ai është duke luajtur në një grup në Denver. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: flaute, muzikant, pune perfekte

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool