Kjo është protesat më e madhe online – Lajmi.net
Kjo është protesat më e madhe online
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 23:24, 12 July 2017
Amazon, Facebook, Google, Netflix e shumë gjigantë të tjerë të teknologjisë do i bahskohën aktivistëve në një protestë online kundër planit të administratës së Trump për rikthimin e rregullave që kritikët e quajnë “një luftë ndaj internetit të hapur”.

“Dita e aksionit”, që është protesta më e madhe online në histori, erdhi pasi kreu i ri i Komisionit Federale të Komunikimit përgatiti rregulla mbrojtëse të aksesit në internet, që erdhi pas presionit amerikan të kompanive kabllore dhe ofruesve të tjerë të shërbimit të internetit.

Vetë kreu i KFK e ka quajtur këtë rregull si “rikthimi i lirisë së internetit”.  Kompanitë protestuese thonë se janë në mbrojtje të parimit themelor që i gjithë rrjeti i internetit të trajtohet në mënyrë të barabartë. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Amazon, Facebook, Google, Netflix

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown