Kjo është përgjigja e Haradinajt për zyrtarët serbë për kosovarët që janë në luftërat e huaja islamike – Lajmi.net
Kjo është përgjigja e Haradinajt për zyrtarët serbë për kosovarët që janë në luftërat e huaja islamike
Autori: Lajmi.net LajmeNacionalePolitikë 16:11, 6 December 2018
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur zyrtarëve serbë në lidhje me deklaratat e tyre për kosovarët në luftërat e huaja në shtet islamike.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë, iu është kundërpërgjigjur zyrtarëve serbë të cilët kanë thënë se shumë kosovarë janë në luftërat e huaja islamike.

“Dallimi është se Kosova i ndjek penalisht këta persona që shkojnë në luftërat e huaja. Po ashtu Kosova është krah për krah me vendet tjera për luftimin e terrorizmit. Narrativi se Kosova është në anën e gabuar është absurd dhe nuk mund ta marrë përkrahjen”, ka thënë ai.

Haradinaj në fund ka folur edhe për taksën ndaj Serbisë, ku ka thënë se vendimi në fjalë nuk e rrezikon askënd, dhe se nuk shkakton katastrofë humanitare.

Sipas tij, ndihmat humanitare për cilindo komunitet, nuk janë ndaluar asnjëherë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO