Kjo është mundësia e vetme që Liverpool t’i shpëtojë grupit të ‘ferrit’ në Ligën e Kampionëve – Lajmi.net
Kjo është mundësia e vetme që Liverpool t’i shpëtojë grupit të ‘ferrit’ në Ligën e Kampionëve
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSport 19:28, 3 August 2018
Liverpooli i Jurgen Kloppit ka treguar se është i aftë të përparojë në arenën europiane dhe këtë e tregoi më së miri në sezonin e kaluar ku arriti të shkojë deri në finale të Ligës së Kampionëve.

Megjithëse një ekip i fortë asnjëherë nuk është mirë të jesh në grupin e Ligës së Kampionëve me ekipe shumë të forta.

Epo, në fakt kjo është ajo që rrezikon ekipi i teknikut gjerman.

Në sezonin e ri ata mund të jenë pjesë e “grupit të hekurt” ku mund të ketë Barcelonën ose Realin dhe Borusian e Dortundit ose Inter. Shansi i vetëm që Liverpool ti shpëtojë këtij grupi është vetëm eliminimi i Benfikës nga Fenerbaçe, në rast të kundërt do të vështirësoheshin punë për ekipin e Klopp.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO