Kina hapë librarinë me interierin më të mirë – Lajmi.net
Kina hapë librarinë me interierin më të mirë
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 10:57, 14 November 2017
Asnjeri nuk dëshiron që ta shohin derisa lexon libër, por kjo bën përjashtim nëse vizitoni librarinë e re në Kinë.

 

Ngase, struktura e pabesueshme ka një auditorium gjigant në mes që duket sikur një sy super i madh, shkruan lajmi.net

Me lokacion në Tianjin, ‘Syri i Binhai-t’, ka 34 mijë metra dhe mban 1.2 milion libra.

Është dashur tre vite që të kompletohet hapësira, me gjithçka që ka nevojë.

Shikoni më poshtë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Kinë, Librari

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Supercar Showdown
  • Play Rock Wheels
  • Play World Soccer Champion