Kifle me kripë – Lajmi.net
Kifle me kripë
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 9:12, 24 May 2017
Përbërësit

500 gr miell
300 gr margarinë
25 gr sheqer pluhur
13 gr kripë
2 vezë

Hapat:

Përbërësit i derdhim në një enë të thellë, përzierjën e bëjmë me dorë. Brumin nuk ka nevojë të lihet në pritje, ia jepni formën tuaj të dëshiruar. E lyeni me të kuqët e vezës dhe susam, i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 15 minuta. /KuzhinaShqiptare/

Fjalët kyçe: kifle me kripë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush
  • Play World Soccer Champion