KGJK deklarohet për arsyen e dorëheqjes së Kabashiqit – Lajmi.net
KGJK deklarohet për arsyen e dorëheqjes së Kabashiqit
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 14:18, 14 February 2018
Kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës Nehat Idrizi për KALLXO.com konfirmoi se kryetari i Gjykatës Themelore të Mitrovicës Nikolla Kabashiq ka paralajmëruar dorëheqjen nga pozita e tij.

“Ne kemi pranuar një paralajmërim prej zotëri Kabashiqit për dorëheqjen e tij, por ende nuk kemi pranuar ndonjë njoftim zyrtar në lidhje me këtë dhe jemi në pritje”, tha Idrizi.

Ai konstatoi se do të trajtohet dorëheqja e Kabashiqit kur t’i shkojë KGJK-së.

“Posa ta pranojmë njoftimin nga zotëri Kabashiq, ne do ta trajtojmë atë dhe do të vendosim që eventualisht ta caktojmë ndonjë ushtrues detyre deri në shpalljen e konkursit”, tha Idrizi.

Idrizi tha se Kabashiq ka paralajmëruar dorëheqjebn për arsye personale, duke mos dhënë detaje tjera.

Edhe zëdhënësja e Këshillit Gjyqësor të Kosovës Aishe Qorraj- Krasniqi për KALLXO.com ka komentuar raportimet për dorëheqjen e kryetarit të Gjykatës Themelore të Mitrovicës Nikolla Kabashiq.

“Kryetari i Gjykatës Themelore në Mitrovicë ka paralajmëruar dorëheqjen, por akoma nuk e kemi pranuar zyrtarisht”, tha zëdhënësja Qorraj-Krasniqi. /Kallxo.com

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO